پاسخ به سوالات متداول

چرا ال ای دی؟
- مصرف انرژی کمتر: استفاده از لامپ های ال ای دی به جای لامپ های معمولی، مصرف انرژی را تا 90% کاهش می دهد. چرا که لامپ های معمولی حدود 80% از انرژی الکتریکی دریافتی خود را به گرما تبدیل می کنند و فقط 20% آن را به نور تبدیل می کنند. اتلاف انرژی در لامپ های کم مصرف به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و در لامپ های ال ای دی به مقدار مطلوب و بهینه ای رسیده است. پس از چند ماه استفاده از این لامپ ها، متوجه کاهش مبلغ قبض پرداختی خود خواهید شد. - عمر طولانی تر: عمر مفید لامپ های معمولی 1000 ساعت، لامپ های کم مصرف 10000 تا 15000 ساعت و لامپ های ال ای دی حدود 60000 ساعت می باشد. طول عمر لامپ های ال ای دی تابع تعداد دفعات خاموش و روشن شدن آن نمیباشد در حالی که در لامپ های کم مصرف این موضوع اهمیت دارد و باعث کاهش طول عمر لامپ می شود. - بازده بیشتر: بازده لامپ های ال ای دی 74 تا 120 لومن بر وات و بازده لامپ های کم مصرف 45 تا 65 لومن بر وات می باشد. - ایمنی بیشتر: لامپ های ال ای دی اشعه فرابنفش(UV) ساطع نمی کنند در حالی که سایر لامپ ها همانند لامپ کم مصرف با انتشار اشعه فرابنفش، باعث تشدید بیماری هایی همچون اوتیسم، صرع، بیماری های پوستی و همچنین کاهش قدرت بینایی می شود. علاوه بر این لامپ های کم مصرف حاوی مقدار اندکی جیوه هستند ولی همین مقدار اندک در صورت ساطع شدن به محیط(بر اثر شکستن لامپ) می تواند مرگبار باشد. لامپ های ال ای دی به سختی می شکنند ولی در صورت شکستن باعث ساطع شدن فلزاتی مانند سرب و آرسنیک می شود و انواع سرطان، بیماری های کلیوی، آسیب های عصبی و التهابات پوستی را به وجود می آورد.
چرا برخی از لامپ های ال ای دی بعد از مدت زمان اندکی کم نور می شوند؟
یکی از علت های کم نور شدن زود هنگام لامپ های ال ای دی، قرار گرفتن آن ها در یک محیط بسیار گرم و محبوس می باشد. در این شرایط گرمای تولید شده در لامپ راهی برای خروج نداشته و باعث کم نور شدن زود هنگام آن می گردد. یکی دیگر از عوامل کاهش طول عمر لامپ، مرغوب نبودن چیپ استفاده شده در لامپ می باشد. که این اتفاق معمولا درمورد لامپ های بی کیفیت رخ می دهد.
گارانتی محصولات شامل چه مواردی می شود؟
گارانتی محصولات شامل نواقصی است که در خود محصول وجود دارد و نه نواقصی که بر اثر استفاده نادرست از محصولات(مانند اتصال به ولتاژ نامناسب یا استفاده آن در مدار دیمر و یا شکستن آن) به وجود می آید. در صورت وجود نقص فنی در محصول، کالا برگردانده میشود و تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض می گردد. همچنین در صورت مطابقت نداشتن محصولات با نمونه نمایش داده شده و نارضایتی مشتریان عزیز از محصولات، وجه آن استرداد میشود و یا در صورت تمایل کالای جایگزین را دریافت می کنند.